Що варто знати перед тим, як замовити меблі з HPL?
Пластик High Pressure Laminate (HPL) – це матеріал штучного походження, що буквально означає «ламінат високого тиску». Він складається з декількох шарів крафтового паперу, які з’єднують під впливом температури та пресу. Пластик у готовому вигляді має товщину від 0,6 до 25 мм, залежно від кількості шарів у ньому. Завдяки технології виготовлення HPL, цей матеріал ударостійкий і зберігає свій початковий вигляд протягом декількох років.
Можна не боятися подряпин чи впливу хімзасобів. Меблі з HPL не розкришуються, стійкі до перепаду температур і вологості та максимально зручні в догляді. Покупці нерідко обирають для кухні стільниці з HPL, адже ті легко відмити від плям і не потребують при цьому додаткових спеціальних засобів. Декоративний пластик використовують також для оздоблення ванної кімнати, фасадів, робочої поверхні та елементів екстер’єру.
Переваги HPL:
1. Довговічність і міцність
Пластик HPL виготовляють за допомогою крафтового паперу, деревно-стружкової плити з листяних і хвойних дерев і деревно-волокнистої плити з дрібної тирси, на які потім наносять термореактивну смолу. Це екологічно чистий і натуральний продукт, який у результаті поєднання смоли з папером набуває нових властивостей, непритаманних іншим видам пластику.
Якщо HPL покрити плиту під дією тиску і високої температури, він «прийме» всі вигини та деталі виробу. Для того, щоб досягнути найкращого результату, пластик варто використовувати з обох боків плити та в одному напрямку.
Технологія виготовлення пластику забезпечує його щільність – матеріал не вбирає воду та не розкладається. Під час виготовлення HPL починається плавлення смоли та зміна молекулярної структури, внаслідок чого пластик стає твердим і стійким до механічних ушкоджень.
У порівнянні з деревом чи ламінованими плитами, HPL-пластик здатний витримувати більше навантаження і має довший термін служби. Він водостійкий, що робить його ідеальним матеріалом в умовах постійної вологості. До прикладу, у ванній кімнаті, в кухні чи на зовнішньому облицюванні, куди можуть попадати краплі дощу.
Встановити НPL-пластик швидко і легко. Матеріал доступний у формі плит, які можна прикріпити до поверхні клеючим з’єднанням або заклепками.
2. Естетика і варіативність
Замовити меблі з HPL буде вдалим рішенням як для дому, так і для офісу. Сучасні HPL-панелі доступні різної товщини, розміру, фактури та вигляду. Вони можуть імітувати камінь, дерево, метал та навіть тканину.
Завдяки широкій кольоровій палітрі, пластик підійде під будь-який інтер’єр та буде виглядати стильно і гармонійно. Серед фактур, які пропонують виробники: глянець, рельєф, матова та напівматова фактури, крупно- і дрібнозерниста. HPL-пластик не викликає алергенів та не виділяє токсинів при експлуатації, тож є повністю безпечним матеріалом.
Завдяки своїй гнучкості та легкості, замовник може створити меблі з HPL за власним розробленим дизайном, або з урахуванням особистих побажань. Цього також стосуються форма, візерунок і відтінок виробу.
Декоративний пластик, окрім виробництва меблів, використовують для оздоблення приміщень будинку, для дверей, ліфтів, щитів для реклами чи стендів. Матеріал не деформується під час транспортування та майже не має відходів під час монтажу.
Відпочинкова зона в котеджному містечку Skogur
3. Легкість у догляді
Для очищення HPL-пластику достатньо буде звичайного мийного засобу та губки або м’якої вологої тканини. Щоб отримати пластик чистий і без плям, спочатку його варто протерти вологою ганчіркою, а далі просто витерти насухо. Пластик стійкий до плям від чаю, кави, вина, сиропу та інших напоїв чи їжі. Попри це, рекомендується одразу очищувати поверхню від забруднення та бути обережними з соком буряка, чорниці або томатним пюре.
Щоб меблі зберігали свій початковий вигляд якомога довше, варто уникати засобів, які мають дряпаючі частинки. Матеріал повністю екологічний з моменту його створення до утилізації.
Серед можливих недоліків HPL-пластику: менша стійкість до високих температур, порівняно з деякими іншими поверхнями (наприклад, кварцовий чи акриловий камінь) і більш обмежений вибір текстур і структур.
Проте в звичайних побутових умовах меблі з пластику High Pressure Laminate стануть чудовим рішенням як для приміщення, так і для вулиці. Меблі з цього матеріалу можна обрати на будь-який смак. Пластик стійкий до змін погоди, легкий у догляді та може імітувати деревину чи камінь, що забезпечить дорогий вигляд виробу. Оскільки HPL відомий своєю міцністю та стійкістю до ушкоджень, можна не переживати за його замовлення та доставку – матеріал міцний і не деформується.
Завдяки своїм характеристикам, меблі з пластику HPL часто використовують у готельно-ресторанному бізнесі. Столики, стільці, барні стійки – купуючи їх з HPL-матеріалу, отримуєте гарантію на роки вперед. Меблі зберігають свій вигляд навіть за умови постійного потоку людей. Тому власники готелів, ресторанів, кафе, а також офісів і коворкінгів надають перевагу саме HPL.
Пластик довго слугує та не потребує заміни, що збільшує термін його використання та економить кошти. Матеріал стійкий до забруднень, на відміну від, наприклад, ДСП. Останній гірше переносить вологу обробку. Для догляду рекомендують спеціальні креми та поліролі. Тому пластик HPL підійде і власникам SPA-комплексів, де важливо зберегти вигляд меблів та елементів декору при підвищеній вологості повітря.
Сьогодні замовити меблі з пластику HPL можна в компанії Frop Wooden Corporation, яка за 9 років роботи на ринку реалізувала більше 200 проєктів. Компанія пропонує вироби як для бізнесу, так і для користування вдома. Процес виготовлення меблів відбувається та контролюється безпосередньо на підприємстві без залучення підрядників. Тому Frop особисто відповідає за якість продукції. Партнер компанії – ТОВ Будівельна зірка, BUDZIRKA що офіційно представляє в Україні одного з найбільших виробників HPL-панелей у Європі, – австрійську компанію FunderMax. Наразі у світі немає аналогів її технічним характеристикам.
Стільниця і фасади з HPL для салону краси Stories
Кухня з HPL для котеджного містечка Skogur